Nové vyvázání lomu Rumchalpa

Vážení potápěči ,
asi jste v poslední době zaznamenali změny, kterými se snažíme zkvalitnit na našem potápěčském centru Rumchalpa naše služby pro Vás.
 
Tedy Vás určitě potěší, to, že jsou atrakce pod vodou nově vyvázány , propojeny a vyměněny bóje za nové, které jsou přehledně očíslovány. 
Bylo použito 8 mm silné polypropylenové lano bílé barvy . 
Většinou se pohybuje v hloubce 5 m a je max. napnuté, abychom minimalizovali možnost, že se do něho někdo zamotá.  
 
Od hlavního mola až k potopené jachtě je jeden kus lana, tak aby každý potápěč i v krizové situaci po něm doručkoval zpět k východu. 
 
Když se zanoříte u vstupního mola a poplavete podél lana 20 m rovně narazíte na kovové plato ve 3 m , zde odbočuje doleva 
a po 20 m je přivázáno k platu v 5 - ti metrech.  Tady je vidět, že lano podél plata pokračuje rovně, stále v hloubce 5 m, je po 30 m  je přivázáno ke kolmému lanu, které označuje bóji č. 7 .
V hloubce 12 m je pod vámi sud, kam se schovávali střelmistři při odpalování náloží. 
Tento sud není z hloubky 5-ti metrů většinou vidět, proto pokračujte dále ve stejné hloubce a po dalších cca 30 metrech narazíte na potopenou jachtu. 
Zde vyvázání končí a po stejném lanu dorazíte zpět na plato v hloubce 5 m / bóje č.4 / . 
 
Odtud můžete tentokrát plavat po laně z pravého ! rohu plata v hloubce 5 m , a to vás zavede k bóji č. 2 , která je cca 8 m od hlavního vstupu. 
Zde můžete odbočit doleva nahoru a vyplavete přímo na vstupním platě v hloubce 1,2 m.  
Pokud budete pokračovat dále , lano prudce klesá do hloubky a po 20 – ti  metrech vás zavede na plato v hloubce 12-ti metrů. 
 
Zde opět vyvázání končí a po tom samém laně doplavte k bóji č. 2 a po odbočení vpravo / v tomto směru / vyplavete u vstupu. 
 
Celý tento okruh se dá obeplavat pomalým tempem za 30 – 35 minut i s prohlídkou jachty. 
Jen připomínáme, že pokud chcete projet celou trasu, tak v hloubce 12 m je teplota vody 6 C a a na to musíte mít odpovídající výstroj !   
 
Na plánku / viz. foto / , který je na břehu lomu hned u vstupu, je celý polygon zakreslen. 
Lano bude nyní opatřeno šipkami, které budou na křižovatkách ukazovat k východu. 
 
POZOR ! Toto vyvázání vám v žádném případě nenahrazuje vaše lano, ke kterému musíte být připoutáni, když se potápíte na některé z našich akcí pod ledem ! 
Je pouze orientační, tak abyste snadno našli výcviková plata a další zajímavosti.    
 
Doufáme, že Vám zpříjemní chvíle strávené u nás  pod vodou. 
 
Za potápěčský klub Pinguin  
Radek Bohuňovský